Cestou náhradní rodinné péče – setkání pro zájemce a žadatele o osvojení a pěstounskou péči

Rádi bychom Vás informovali o uskutečněných setkáních s žadateli o náhradní rodinnou péči a pozvali Vás na ta další.

První z cyklu neformálních setkání Cestou náhradní rodinné péče na téma Příchod dítěte do rodiny očima osvojitelů a pěstounů na přechodnou dobu se uskutečnilo ve středu 29. 3. 2017 a pro velký zájem ze strany účastníků jsme setkání na stejné téma zrealizovali ještě jednou, ve středu 3. 5. 2017.

Naši vzácní hosté, osvojitelé a pěstouni na přechodnou dobu, se s účastníky besedy podělili o své osobní vzpomínky na rozhodování, zda se chtějí stát náhradními rodiči, na období prověřování a příprav, na období čekání na svěření dítěte a poté na samotné přijetí dětí do rodiny. Velmi jim děkujeme za jejich otevřenost a nadhled. Nela a Petar Erakovi zavzpomínali například nejen na jejich rozhodování osvojit si dítě, ale také na první dny s přijatým synem, nebo na reakce rodiny a kamarádů na to, že se rozhodli vydat právě cestou osvojení. Pěstouni na přechodnou dobu Lenka a Michal Cingrošovi předali zájemcům o osvojení důležité poselství. "Nejsme tu od toho, abychom rodiny hodnotily, ani budoucí osvojitele, ani biologické rodiče dětí. My Vám ty děti vlastně hlídáme." Tak zněla odpověď Lenky Cingorošové na dotaz, jaká je podle ní ideální osvojitelská rodina.

Na dalším setkání z tohoto cyklu se na život osvojitelských a pěstounských rodin podíváme očima dospělých, kteří v osvojení nebo pěstounské péči vyrostli. Jaké bylo vyrůstat v náhradní rodině? Co pro ně bylo v dětství a dospívání důležité? Co od rodičů potřebovali? Na jaké těžkosti případně naráželi a jak jim je rodiče pomáhali zvládat? Jak se utvářel jejich vztah k samotnému faktu osvojení? Jaký mají vztah k lidem, kterým se narodili?

O těchto a dalších otázkách budeme s našimi milými hosty diskutovat na červnových setkáních. Setkání se uskuteční 7. a 14. 6. vždy od 18:00 v kavárně Café therapy v centru Prahy. Kapacita setkání je omezena, v případě zájmu se prosím přihlaste na e-mail info@nahradnirodina.cz do čtvrtka 1. 6. 2017.

Za Středisko NRP Jan Vrzáček a Pavla Pokorná

Cestou náhradní rodinné péče – setkání pro zájemce a žadatele o osvojení a pěstounskou péči | Náhradní rodina

Chyba

Chybová zpráva

  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /mnt/data/accounts/p/pavelovesny/data/www/nahradnirodina/includes/common.inc:2791) ve funkci drupal_send_headers() (řádek: 1499 v souboru /mnt/data/accounts/p/pavelovesny/data/www/nahradnirodina/includes/bootstrap.inc).
  • TypeError: Argument 1 passed to xmlsitemap_node_create_link() must be an instance of stdClass, boolean given, called in /mnt/data/accounts/p/pavelovesny/data/www/nahradnirodina/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 28 ve funkci xmlsitemap_node_create_link() (řádek: 194 v souboru /mnt/data/accounts/p/pavelovesny/data/www/nahradnirodina/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module).
Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.