Dokument Děti úplňku a petice za dostupnější služby pro děti a dospělé s autismem

Rádi bychom Vás upozornili na velice zajímavý a současně znepokojující dokument režisérky Veroniky Stehlíkové Děti úplňku, který byl odvysílaný Českou televizí v úterý 2. 5. 2017.

Film zachycuje čtyři rodiny, které pečují o děti s těžkou formou autismu, a kromě velké rodičovské lásky se v něm bolestně ukazují také fatální nedostatky současného českého sociálního systému.

Dovolte nám za Středisko NRP vyjádřit podporu kampani související s tímto dokumentem, kampani za lepší sociální služby pro lidi s těžkou formou autismu, kterou v případě zájmu můžete podpořit také Vy podpisem Petice za dostupnější služby pro děti a dospělé s autismem .

Dokument Děti úplňku je volně ke shlédnutí zde.

Dále připojujeme také odkaz na rozhovor s novinářem Petrem Třešňákem v internetové televizi DVTV. Právě manželé Petra a Petr Třešňákovi, rodiče dnes jedenáctileté Dorotky, dívenky s těžkou formou autismu, totiž s nápadem natočit tento dokument přišli.

Přejeme rodinám a jejich dětem především brzkou změnu sociálního systému, která jim přinese adekvátní odbornou podporu a věříme, že i větší šanci na důstojný a spokojený život.

Za celý tým Střediska NRP PhDr. Věduna Bubleová