Když síly docházejí

Každý z nás do nějaké míry zažívá určitou míru izolace od příbuzných, kolegů v práci, kamarádů, spolužáků, učitelů i trenérů, ale i aktivit a kroužků, které nám přinášely radost, změnu a uvolnění. Mnozí z vás se ocitli v roli učitelů na plný úvazek a musí přitom stále zvládat i své pracovní povinnosti. Někomu přišla vhod větší flexibilita i nutnost trávit s dětmi a partnery více času, vzájemné vztahy se prohloubily a nutnost být intenzivně spolu spojila. Někdo už má naopak všeho dost, doma si už všichni "lezou na nervy" a každý další den je tak trochu bojem o přežití.

A protože každodenní soužití a péče o jednotlivé členy rodiny může být dost vyčerpávající, vložili jsme do naší sekce Covid a rodina zajímavé odkazy kde najdete typ na to, jak se dostat ze začarovaného kruhu špatné nálady a vzrůstajících konfliktů (materiál od organizace Dobrá rodina "Když není síla pečovat na 100%" spolu s pohádkou pro malé i velké "karanténisty").

https://www.dobrarodina.cz/images/cwattachments/24_03_KDY-NEN-SLA-PEOVAT-NA-100-.pdf

https://www.dobrarodina.cz/images/cwattachments/24_03_pohdka.pdf

Pokud byste se s námi chtěli podělit s tím co Vám, dětem, manželům/partnerům pomáhá zvládat karanténu, uzavření škol, školek, narušení zvyklostí, sociální izolaci, zvládání práce a péče o děti, budeme moc rádi, když nám napíšete na e-mail: info@nahradnirodina.cz, tématu se budeme dále věnovat.